AYKUT AKGÜLEDEBİYATİNCELEMEYAZARLAR

BİZ SOKAKTA MIYIZ?

Barbarları Beklerken Sanat Kolektifi’nden güncel müdahale pratiklerine katkı…

Biz Sokakta Mıyız, sanatın sokakla ilişkisine eleştirel bir bakıştır. Katılımcılar, sokakla birlikte kendi beden ve zihinlerine aynı soruyu soruyor: Biz Sokakta Mıyız?

“Biz Sokakta Mıyız?” içsel bir çağrışım. Sokağın içinden ayrılmış bir yol, patika, evrenin anında bir kilit. Sokağın temel normlarına ters politik bir noktadan bakmak istedik. Sokak konuşuluyor, sokak eleştiriliyor, sokak zihinde yaşıyor. Peki, biz hangi sokaktayız? Kavramlar yaşamın dinamikleridir. Yozlaşan dünyanın, sanal profil kredilerinin çapraz ateşe tutulduğu bir dünya istiyoruz. Zaman ve mekân algısının yerleşik düzeylerde seyrettiği bir panoramada sorular güncel ve etkindir. Sanat bu etkin anı yüceltmek yerine sorularla sorgulamalıdır. İnsanların konfor anını, sanatla ilgilenenlerin sözcüklerini konfor düzeyinden kurtarmak için sorduk, dünya ve sokak sadece zihinde kalmasın diye sorduk: Biz Sokakta Mıyız?

Barbarları Beklerken Sanat Kolektifi

İletişim: barbarlaribeklerken@gmail.com

bizsokaktamıyız #barbarlarıbeklerkensanatkolektifi

Katkı Sunanlar:

Ferit Sürmeli
Dolunay Aker
Erkan Karakiraz
Erkut Tokman
Aykut Akgül
Mehmet Çiçek
Aydın Zeyfeoğlu
Görkem Özçelik
Mustafa Erden Kahveci
Arif Kuzuluk
Erman Akçay
Dilay Kababıyık
Soner İflazoğlu
Ali Erdal
Uğur Sözal

Tasarım: Erman Akçay

Not: “Biz Sokakta Mıyız?” sonsuz devam edecek bir müdahaledir. Başlangıç amacıyla koyduğumuz ileti tarihi artık ortadan kalkmıştır. Siz de “Biz Sokakta Mıyız?” pankartlarıyla çekilmiş fotoğraflarınızı bize iletebilir yahut kendi mecralarınızda #bizsokaktamıyız #barbarlarıbeklerkensanatkolektifi hashtangleriyle paylaşabilirsiniz.

SUYUN AFFETME KUVVETİ

KİTAP TAVSİYESİ

Aykut AKGÜL

İzmir'de yaşıyor, 32 yaşında. Evli, iki çocuk babası. Üç adet kitabı vardır: Operadaki Darbuka (Roman), Manhattan ve Rakı (Şiir), Baretta Baretta (Şiir). Henüz yaşı gençliğe el vermeye başlamışken tek başına Beşiktaş'ta gidip yerleşerek hayata aşılanmış, aradan 15 yıl geçtikten sonra oradan İzmir'e geçerek evlenmiş ve hepsinden önce birçok şehirde, ilçede yaşamış. Hep yazmış, hep yaşamış, hep bıkmıştır. Şimdilerde güzel bir eş, güzel bir baba ve daima ezilen bir işçidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu