HAKKIMIZDA

Sanatlayaşamak, 2014 yılından itibaren zaman zaman yayın hayatına ara verse de edebiyat, sinema, müzik, felsefe, psikoloji vb. alanlarda özgün yazılarla sanatseverlere faydalı olmayı amaçlayan siyasi bir dünyanın tahakkümünden uzak bir platformdur. “Sanatsız yaşam, yaşam değildir”, anlayışıyla sanatseverlere diğer site ya da platformlardan farklı olarak sanatın birçok türünde bağımsız ve seviyeli bir dünyanın kapılarını açmaya çalışmaktadır.

Okumak ve yazmak birbirinden bağımsız gerçekleşen iki eylem değildir. Okuduğun satırlar ya da izlediğin görüntüler üzerine düşünüp sorgulamak ve bunları kağıda dökmek başka bir evrene açılmak demektir. Adeta bir yolculuğa çıkarsınız ve bu yolculukta nerede duracağınızı ya da nereye gideceğinizi bilemezsiniz. Bizler de yaptığımız bu yolculukları sizlerle paylaşmak, günümüz dünyasında dergiler, belki de kitaplardan çok sanal ortamlarda birbirimizle buluştuğumuzdan sizlere sesimizi duyurmak ve bu sayede birbirimizin hayatına dokunuşlar yapmak için Sanatlayaşamak’ı kurmak istedik.

Şunu vurgulamak isteriz ki Sanatlayaşamak, sadece bize ait bir mecra değildir. Bizimle sanatını paylaşma dileğinde olan sanatla katlanmaya çalıştığımız hayatlarımıza renk ve güzellik katmak isteyen tüm sanatseverleri aramızda görmek bizi mutlu eder. Aynı düşüncede olanlar sosyal hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilir, sanatla yaşamaya çalıştığımız hayatımıza ortak olabilirler. Sağlıcakla ve sanatla kalın.

SANCAR CAN – MUSTAFA DAYANIR

KİTAP TAVSİYESİ
Başa dön tuşu